Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żywcu | ul. Zielona 7, 34-300 Żywiec | tel./fax (0-33) 861 47 01 | sekretariat@mosir-zywiec.pl | BIP MOSiR
Aktualności
19-10-2023

Program Senior/ka Żywiec

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żywcu posiada w swojej ofercie zajęcia dla osób starszych pod nazwą SENIOR/KA ŻYWIEC. Z okazji Europejskiego Dnia Seniora pragniemy przypomnieć Państwu o korzyściach zdrowotnych związanych z uprawianiem sportu.

Regularna porcja ruchu wyzwala produkcję hormonów szczęścia i gwarantuje dobre samopoczucie. Ponadto regularne uprawianie sportu wzmacnia układ krążeniowy, mięśnie i poprawia ogólną koordynację. Dlatego tak ważne jest, żeby jak najwcześniej znaleźć dyscyplinę sportu, która będzie Państwu sprawiała przyjemność.

Program SENIOR/KA pozwala wspierać kondycję w sposób dostosowany do fizycznych możliwości seniorów. W ramach programu prowadzonego przez instruktorów MOSiR Żywiec odbywają się następujące zajęcia:

  • NORDIC WALKING - wtorki oraz czwartki w godzinach 10:00 - 11:00

Uprawiając nordic walking maszerują Państwo w umiarkowanym lub szybkim tempie, lekko odpychając się kijkami i tym samym uaktywniając mięśnie ramion i obręcz barkową. Dzięki temu podczas treningu pracują nie tylko Państwa nogi, ale całe ciało. Przechadzki nordic walking są najbardziej efektywne w plenerze. Pozwalają przy tym dotlenić się i cieszyć się kontaktem z naturą. Obciążenia przy nordic walking są mniejsze niż przy bieganiu, ponieważ kijki stabilizują stawy, zapewniają stałe podparcie i chronią przed wstrząsami. Stąd ta dyscyplina świetnie sprawdzi się u osób, które z różnych powodów muszą oszczędzać stawy. Jak wszystkie sporty wytrzymałościowe, również nordic walking poprawia wydolność serca i układu krążenia oraz pomaga zachować prawidłową masę ciała.

  • GIMNASTYKA  - poniedziałki oraz środy w godzinach 9:00 - 10:00

Zajęcia usprawniające dla seniorów stanowią zazwyczaj połączenie ćwiczeń z przyrządami i bez przyrządów. Starannie zaplanowane sekwencje ruchów aktywizują poszczególne grupy mięśniowe, przez co poprawia się kondycja, zręczność i gibkość całego ciała. Gimnastyka dobrze sprawdza się jako sport uzupełniający przy uprawianiu innych dyscyplin, ponieważ wzmacnia również te partie mięśni, które w innych dziedzinach sportu pozostają na dalszym planie. Regularne ćwiczenia z niskim obciążeniem metodycznie mobilizują całe ciało. Niektóre, bardziej złożone ćwiczenia pomogą Państwu dodatkowo poprawić koordynację i wytrzymałość.

Zapraszamy do skorzystania z oferty zajęć, szczegóły oraz aktualizacje w zakładce Seniorki i Seniorzy. Dużo zdrowia - życzy MOSiR Żywiec!

 

 

W artykule wykorzystano materiały ze strony Sport i Ćwiczenia dla seniorów (link)

 

< powrót do listy

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żywcu
ul. Zielona 7, 34-300 Żywiec

tel./fax (0-33) 861 47 01
e-mail: sekretariat@mosir-zywiec.pl

Rachunek bankowy:
PEKAO S.A. 56 1240 4142 1111 0000 4826 6037

© MOSiR Żywiec 2013
Projekt i wykonanie: