Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żywcu | ul. Zielona 7, 34-300 Żywiec | tel./fax (0-33) 861 47 01 | sekretariat@mosir-zywiec.pl | BIP MOSiR
18-07-2022

Festyn z Rodzinką 16.07.22 FOTO

Na wszystkich uczestników czekały atrakcje oraz wspaniałe nagrody przygotowane przez Radnego Rady Miejskiej w Żywcu – Pana Mariana Kastelika, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żywcu, Miasto Żywiec, Miejsckie Centrum Kultury w Żywcu oraz Wydział Spraw Społecznych Promocji i Współpracy Partnerskiej Urzędu Miejskiego w Żywcu. Impreza została objęta patronatem Burmistrza Miasta Żywca – Antoniego Szlagora. Zabawę rozpoczęliśmy od slalomu z woreczkami grochu na głowie. Uśmiechów na twarzach uczestników nie brakowało. Podczas wydarzenia zostali wyłonieni zwycięzcy w następujących konkurencjach:

• rzut podkową

• piłkarzyki

• przeciąganie ślimaka

Wszystkie konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wśród młodszych dzieci zwycięzcą w „Rzucie Podkową” okazał się Antek Przyradzki, drugie miejsce zajęła Lidzia Gawron, a na trzecim miejscu znalazł się Marcin Maga. W kategorii starszych dzieci, najlepsza była Nicola Pawłowska, a kolejne miejsca zajęli odpowiednio: 2. Bartłomiej Kania i 3. Mateusz Rapacz. Zacięta rywalizacja miała miejsce również przy „Przeciąganiu Ślimaka”. W kategorii młodszych dzieci najlepszy okazał się Tobiasz Tomiczek, drugie miejsce zdobył Oskar Jankowski, a trzecie Hania Kłusek. Wśród starszych dzieci zwyciężył Kacper Kułak, a podium uzupełnili: 2. Nicola Pawłowska oraz 3. Mateusz Rapacz. Uczestnicy mogli sprawdzić się również podczas rozgrywanych meczów w piłkarzyki. Pasjonujący turniej zwyciężył rodzinny duet: Wiktoria Kliś oraz Anna Kliś. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna w składzie: Krzysztof Cader i Kosma Bielewicz. Podium zamknął duet: Krzysztof Drewniak oraz Wiktor Jankowski. Puchary oraz nagrody wręczył gość specjalny - Burmistrz Miasta Żywca Antoni Szlagor. Wszystkim zwycięzom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Nie zabrakło również innych zabaw rekreacyjnych oraz konkursu śpiewu dla młodszych i starszych. Dodatkowo uczestnicy festynu mogli zobaczyć od środka wóz strażacki zaprezentowany przez OSP Moszczanica oraz wóz policyjny. Do zabawy dołączył również Sznupek, z którym każdy mógł zbić piątkę oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie!

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji kolejnego „Festynu z Rodzinką” oraz zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia!