Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żywcu | ul. Zielona 7, 34-300 Żywiec | tel./fax (0-33) 861 47 01 | sekretariat@mosir-zywiec.pl | BIP MOSiR
Aktualności
31-03-2014

Jubileuszowy Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego

30.03.2014 odbył się Jubileuszowy - XV Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego organizowany przez Starostwo Powiatowe w Żywcu. Jak co roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żywcu aktywnie wspierał przygotowania i przebieg zawodów, wykorzystując swój potencjał zarówno techniczny jak i osobowy.

W niedzielę, na Żywieckim rynku zgromadził się niemały tłum biegaczy oraz rozemocjonowanych kibiców. Po raz kolejny pobito rekord frekwencji - Półmaraton zgromadził blisko 1500 biegaczy z całej Polski i zagranicy! Piękna, słoneczna pogoda wzmogła pozytywne wrażenia z imprezy biegowej, zwłaszcza biorąc pod uwagę atrakcyjne widoki na trasie.

Podium klasyfikacji generalnej zdominowali goście z Ukrainy - pierwsze miejsce zdobył Sergii Okseniuk. Jako pierwszy Polak na metę dotarł Wojciech Baczyński, który uplasował się w klasyfikacji generalnej mężczyzn na miejscu 5.

Jako pierwsza kobieta w klasyfikacji generalnej bieg ukończyła Daniela Cirlon. Dominika Ulfik-Wiśniewska zdobyła miejsce drugie, zaraz za koleżanką z zagranicy.

MOSiR w Żywcu zadbał o nagrody dla najlepszych Żywczaków. Klasyfikacja przedstawiała się następująco: