Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żywcu | ul. Zielona 7, 34-300 Żywiec | tel./fax (0-33) 861 47 01 | sekretariat@mosir-zywiec.pl | BIP MOSiR
Aktualności
08-10-2012

Wyniki Jesiennego Festiwalu Biegowego

W ramach Jesiennego Festiwalu Biegowego przeprowadzono siedem biegów na dystansach:
10 km - XXII Bieg o Puchar Burmistrza Miasta Żywca
5 km - Mistrzostwa Polski Starostów, Prezydentów, Burmistrzów Miast i Wójtów Gmin
3 km - Bieg dla młodzieży w wieku 14 - 15 lat
1,5 km - Bieg dla dzieci w wieku 12 - 13 lat
600 m - Bieg dla dzieci w wieku 10 - 11 lat
300 m - Bieg dla dzieci w wieku 7 - 9 lat
100 m - Bieg dla dzieci do 6 lat.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn na I miejscu uplasował się Pan Marcin Ciepłak z czasem 00:34:15. W klasyfikacji generalnej kobiet najlepsza okazała się Pani Monika Bielińska jej czas to 00:43:17. Zaszczytne miejsce w kategorii Mistrz Żywca zajął Pan Władysław Marszałek z czasem 00:40:21. Tegoroczną Mistrzynią Żywca została Pani Krystyna Fijak, która pokonała trasę w czasie 00:49:50.
W biegu głównym na dystansie 10 km oraz biegu na 5 km uczestniczyło łącznie 156 biegaczy.

Zawodnicy, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca klasyfikacji generalnej, zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych oraz Mistrz i Mistrzyni Miasta Żywca, zgodnie z regulaminem zawodów zostali uhonorowani pamiątkowymi pucharami. Zawodnicy, którzy uplasowali się na podium otrzymali również atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wszyscy zawodnicy festiwalu biegowego otrzymali gorący posiłek oraz napoje.

Również biegi dla dzieci i młodzieży, cieszyły się dużym zainteresowaniem - wzięło w nich udział 114 osób: 61 zawodników i 53 zawodniczki.

Uroczystej dekoracji zwycięzców dokonali: Burmistrz Miasta Żywca Pan Antoni Szlagor, W-ce Burmistrz Pan Marek Czul, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu Pan Marek Regel oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żywcu Pan Paweł Godzieszka.

Wszystkim uczestnikom Jesiennego Festiwalu Biegowego serdecznie dziękujemy za udział i wspaniałą sportową atmosferę oraz gratulujemy uzyskanych wyników. Jednocześnie już teraz zapraszamy na przyszłoroczną edycję tej imprezy.

Zachęcamy do zapoznania się z dokładnymi wynikami, które zamieszczamy poniżej.