Kolejna edycja ekstremalnego triathlonu w Beskidach już za nami
W dniach 20 – 21 czerwca 2026 roku odbył się na terenie Gminy Żywiec, powiatów cieszyńskiego i bielskiego Diablak Extreme Triathlon.
Diablak Beskid Extreme Triathlon to kultowa już impreza dla pasjonatów gór i triathlonu.Zwycięzcy Diablaka spotkali się w poniedziałek 12 czerwca na dziedzińcu Starego Zamku w Żywcu, na uroczystej dekoracji
Zawodnicy startowali grupami na trzech dystansach:
-
Diablak (3,5 km – pływanie, 175 km – rower, 44 km – bieg górski)
-
½ Diablak (1,9 km – pływanie, 90 km – rower, 22 km – bieg górski)
-
¼ Diablak (950 m – pływanie, 55 km –rower, 10 km – bieg górski)
Zapraszamy na oficjalną stronę: https://polandextremetriathlon.pl/
Pełna lista wyników dostepna pod adresem: https://www.webscorer.com/polandextremetriathlon?pg=results
Fotorelacja dostępna na Facebookowym profilu zawodów: https://www.facebook.com/DiablakBeskidExtremeTriathlon/
Serdecznie gratulujemy odwagi i wytrzymałości wszystkim uczestnikom tych niezwykłych zawodów!
Zespół MOSiR w Żywcu.