Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żywcu | ul. Zielona 7, 34-300 Żywiec | tel./fax (0-33) 861 47 01 | sekretariat@mosir-zywiec.pl | BIP MOSiR
Seniorki-Seniorzy

KALENDARIUM PROJEKTU "SENIOR/KA ŻYWIEC 2024"

Program SENIOR/KA pozwala wspierać kondycję w sposób dostosowany do fizycznych możliwości seniorów. W ramach programu prowadzonego przez instruktorów MOSiR Żywiec odbywają się następujące zajęcia:

 

NORDIC WALKING

Wtorek i Czwartek

godzina: 10:00 - 11:00 

Boisko Sportowe w Parku Miejskim w Żywcu oraz Ścieżka Przyrodniczo – Dydaktyczna w Żywcu

Uprawiając nordic walking maszerują Państwo w umiarkowanym lub szybkim tempie, lekko odpychając się kijkami i tym samym uaktywniając mięśnie ramion i obręcz barkową. Dzięki temu podczas treningu pracują nie tylko Państwa nogi, ale całe ciało. Przechadzki nordic walking są najbardziej efektywne w plenerze. Pozwalają przy tym dotlenić się i cieszyć się kontaktem z naturą. Obciążenia przy nordic walking są mniejsze niż przy bieganiu, ponieważ kijki stabilizują stawy, zapewniają stałe podparcie i chronią przed wstrząsami. Stąd ta dyscyplina świetnie sprawdzi się u osób, które z różnych powodów muszą oszczędzać stawy. Jak wszystkie sporty wytrzymałościowe, również nordic walking poprawia wydolność serca i układu krążenia oraz pomaga zachować prawidłową masę ciała. (Źródło: link)

 

GIMNASTYKA:

poniedziałek: 09:00-10:00

środa: 9:00-10:00

Miejskie Centrum Kultury

al. Wolności 4

Zajęcia usprawniające dla seniorów stanowią zazwyczaj połączenie ćwiczeń z przyrządami i bez przyrządów. Starannie zaplanowane sekwencje ruchów aktywizują poszczególne grupy mięśniowe, przez co poprawia się kondycja, zręczność i gibkość całego ciała. Gimnastyka dobrze sprawdza się jako sport uzupełniający przy uprawianiu innych dyscyplin, ponieważ wzmacnia również te partie mięśni, które w innych dziedzinach sportu pozostają na dalszym planie. Regularne ćwiczenia z niskim obciążeniem metodycznie mobilizują całe ciało. Niektóre, bardziej złożone ćwiczenia pomogą Państwu dodatkowo poprawić koordynację i wytrzymałość. (Źródło: link)

 

 

 

***

 

KALENDARIUM PROJEKTU "SENIOR/KA ŻYWIEC 2017"  

 

I - VI.2017

NORDIC WALKING - WTOREK, CZWARTEK 1000 - 1100 (realizacja: Fundacja K2); terminy uzgadniane na bieżąco z prowadzącymi w zależności od warunków pogodowych

GDZIE: BOISKO SPORTOWE W PARKU MIEJSKIM W ŻYWCU

GIMNASTYKA - WTOREK 900 - 945; PIĄTEK 1000 - 1045 (współpraca z Fitness Club NOVA Ewelina Cienkus); w razie niepogody zajęcia odbywają się w Informacji Turystycznej, sala na poddaszu).

 

***

08.05.2017 r. poniedziałek
Ptaki tak pięknie śpiewają i towarzyszą naszym uczestnikom w zajęciach. Takiego akompaniamentu można pozazdrościć. Tylko pogoda na razie nie idzie w parze i płata figle. Ale nie ma co się przejmować, w głębi duszy mamy nadzieję na więcej słońca i jeszcze lepsze warunki do maszerowania w urokliwym Parku Miejskim w Żywcu. 


28.04.2017 r. piatek
Pogoda nas nie rozpieszcza, deszcz nie chce nam dać za wygraną i nadal towarzyszy nam każdego dnia. Z utęsknieniem czekamy na cieplejsze dni, aby wyjść razem z seniorami w teren i móc ćwiczyć na świeżym powietrzu. Na razie jednak musimy zostać w salce Informacji Turystycznej. Tutaj też jest ciekawie, dba o to Pani Ewelina Cienkus, która uatrakcyjnia każde zajęcia. Dzisiaj mogliśmy liczyć na ćwiczenia rozciągające. Gibkości i elastyczności naszym seniorom można tylko pozazdrościć. Poradzili sobie wspaniale, tak jak za każdym razem!


24.04.2017 r. poniedziałek
Świąteczna przerwa już za nami, czas wrócić do aktywności razem z naszymi seniorami z projektu. Dzisiejsze pochmurne niebo i chłód nie odstraszyły uczestników, stawili się licznie na zajęciach i ruszyli razem alejkami Parku Krajobrazowego w Żywcu. Mamy nadzieję że pogoda się polepszy a wraz z nią frekwencja.


07.04.2017 r. piątek

7 kwietnia br. gimnastyka w sali Informacji Turystycznej, seniorki tym razem wykonywały ćwiczenia z dodatkowym obciążeniem - butelką wody!

28.03.2017 r. wtorek
Gimnastyka 60+, to najlepszy sposób na odkrycie źródła młodości i witalności. Wiedzą o tym doskonale nasi seniorzy, którzy aktywnie uczestniczą w zajęciach. Dzisiaj było nie inaczej, sala pełna uczestników jak i uśmiechu. Endorfiny uwalniane wraz z wysiłkiem procentują na cały dzień. Pogoda też dopisuje, oby tak dalej, a niedługo ruszymy w teren aby ćwiczyć w blasku tych słonecznych promieni. 


27.03.2017 r. poniedziałek
Nordic Walking po krótkiej przerwie ponownie wraca na alejki Parku Krajobrazowego w Żywcu. Chociaż w zeszły czwartek zajęcia się nie odbyły, to niektóre z seniorek i tak maszerowały w stylu Nordic Walking. Takie zachowanie jest jak najbardziej na plus. Każda aktywność jest kolejnym krokiem do lepszego zdrowia. A dzisiejsza pogoda pięknie sprzyjała maszerowaniu jak i obserwowaniu ożywianego na wiosnę świata.


24.03.2017 r. piątek
Wiosna nas nie rozpieszcza, pogoda za oknem w kratkę, raz słońce a częściej deszcze. Na razie możemy ją nosić tylko w sercach i na twarzy, tak jak to robią nasze seniorki. Dzielne, wytrwałe i z uśmiechem na twarzy towarzyszą pani instruktor, Ewelinie Cienkus w wykonywanych ćwiczeniach. Nie ma łatwo jak mówią niektóre z nich, czasami następnego dnia czuć zakwasy, ale z każdą następną wizytą jest lepiej. Zwiększa się wytrzymałość i poprawia samopoczucie. W końcu aktywność fizyczna to samo zdrowie!


21.03.2017 r. wtorek
Dzisiaj w gronie naszych seniorów w salce Informacji Turystycznej, witaliśmy jakże aktywnie pierwszy kalendarzowy dzień wiosny. Na zajęciach jak zawsze dopisywała frekwencja która idzie w parze z zaangażowaniem do wykonywanych ćwiczeń. Nikt się nie obija i dzielnie wykonuję wszystkie sekwencje ruchowe z którymi nieraz młodsi mogli by mieć trudności. Nasi seniorzy uczęszczając na zajęcia polepszają kondycję, dzięki czemu żadne ćwiczenie nie jest dla nich barierą nie do pokonania. 
Teraz czekamy tylko na piękną wiosenną pogodę aby ruszyć wspólnie na gimnastykę w blasku słońca w Parku Miejskim w Żywcu. 


17.03.2017 r. piątek
Kolejne spotkanie z projektu SENIOR/KA 2017, tym razem na gimnastyce w salce Informacji Turystycznej. Nasi seniorzy dzielnie radzą sobie na każdych zajęciach, ćwiczą wytrwale i coraz liczniej. Dzisiejsze ćwiczenia miały dodatkową trudność, pierwsze sekwencje seniorzy wykonywali z ciężarkami a później nie było wcale lżej. Może i na macie wygodnie na leżąco, ale ćwiczenia wykonywane w tej pozycji to już nie przelewki.


16.03.2017 r. czwartek
Między drzewami, na boisku... w tych miejscach w Żywieckim Parku można spotkać naszych seniorów z kijkami. Maszerują wszędzie i to coraz liczniejszą grupą. Wraz z upływem dni przybywa chętnych do aktywnego spędzania czasu wolnego. W końcu to już kilka dni do wiosny i mamy nadzieję na jeszcze lepszą pogodę nie tylko na zewnątrz ale i ducha.


15.03.2017 r. środa
Deszcz, mżawka i chłód po całym ciele. Takie warunki panowały dzisiaj na zajęciach z Nordic Walking w Parku Miejskim w Żywcu. Chociaż wszystkich można było dzisiaj spotkać z parasolem w dłoni to nasze seniorki dzielnie, tylko w czapkach mkną na zajęcia w deszczu. Takie warunki nie są dla nich żadną przeszkodą, w taka pogodę tylko hartują swoje zdrowie i kondycje.

13.03.2017 r. poniedziałek
Pomyśleć można kto w taką pogodę rusza się z domu, chyba tylko Ci którzy śpieszą się do pracy czy szkoły. Nic bardziej mylnego, nasi seniorzy nawet w poniedziałkowe przedpołudnie stawiają się w licznym gronie na zajęciach z Nordic Walking. Można ich było wypatrzeć na boisku sportowym w Parku Miejskim na rozgrzewce, a później to już pędzących urokliwymi uliczkami parku.


10.03.2017 r. piątek
Dzisiaj w sali Informacji Turystycznej odbyło się kolejne spotkanie z projektu SENIOR/KA. Nasi seniorzy aktywnie korzystają z możliwości programu i chętnie uczestniczą w zajęciach z gimnastyki. Dzisiejsza frekwencja była bardzo duża, seniorzy coraz liczniej zaczynają dbać o swoje zdrowie i aktywnie spędzać każdą wolną chwilę. W końcu to idealny sposób na rozpoczęcie dnia, można się spotkać i przy relaksacyjnej muzyce poćwiczyć. 


09.03.2017 r. czwartek
Nordic Walking w taką pogodę? Dlaczego nie, to sport który można uprawiać cały rok, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Kijki w dłoń, kilka wskazówek od naszych instruktorów z Fundacji K2 i seniorze możesz ruszać z nami w drogę. Nasze seniorki dzielnie korzystają z zajęć i nawet w taka pogodę maszerują w stylu Nordic Walking po Żywieckim Parku Krajobrazowym. Taki wysiłek chyba uzależnia, nic dziwnego, ma przecież same korzyści, m.in. wzmacnia mięśnie i odciąża stawy, co jest szczególnie ważna dla osób starszych. 


08.03.2017 r. środa
"Głowa w górę i w dół..., wiosłujemy kijkami..." i wiele innych ćwiczeń, tak zaczynamy każde zajęcia z Nordic Walking. Bez wymówek, przecież rozgrzewka jest najważniejsza. Dzisiaj było nie inaczej, w ten cudowny Dzień Kobiet. Nasze seniorki same postanowiły sobie zrobić prezent i zadbać o swoją kondycję. Zdrowie jest najważniejsze a w towarzystwie koleżanek od marszu można spacerować z szerokim uśmiechem na twarzy po całym Parku Żywieckim.


06.03.2017 r. poniedziałek
Pogoda zmienną jest, noc deszczowa, ale przedpołudnie daje nadzieję na trochę Słońca i nadchodzącą wielkimi krokami wiosnę. W takich warunkach uczestnicy projektu SENIOR/KA maszerują po Parku Krajobrazowym w Żywcu. Uśmiechnięte seniorki swoją sumiennością na każdych zajęciach potrafią zachęcić do aktywności każdego dnia, przecież sport to zdrowie, a wiek nie ma tutaj znaczenia! 

02.03.2017 r. czwartek
Trochę Słońca, bardzo dużo wiatru szalejącego między drzewami, taka pogoda była dzisiaj, miała swoje dobre i złe odcienie. Naszym seniorką jednak żadna aura nie jest straszna. Dzielnie maszerują uliczkami Parku Miejskiego w Żywcu. Wystarczy ciepła kurtka, rękawiczki i kijki w dłoń.


27.02.2017 r. poniedziałek
Słońce jest coraz częstszym gościem w Parku Miejskim w Żywcu. Odpowiada to chyba wszystkim, czas dostarczyć trochę witaminy D z jego promieni. Nasi Seniorzy jak najbardziej korzystają z tej pięknej pogody. Dzisiaj powędrowali uliczkami Parku w towarzystwie nadchodzącej wiosny.
SENIORZE rozpocznij z nami aktywnie każdy tydzień.


21.02.2017 r. wtorek
We wtorek 21 lutego br. w sali Informacji Turystycznej odbyło się kolejne spotkanie z projektu SENIOR/KA. Dzisiejsze zajęcia miały swój niepowtarzalny charakter, chociaż wyglądają na mały relaks na macie to nie dajmy się zwieść tym pozorom. Nasze seniorki aktywnie, jak co zajęcia, ćwiczyły tym razem w pozycji poziomej. Ćwiczenia z Panią Eweliną Cienkus z Fitness Club NOVA potrafią zaskoczyć za każdym razem i zmotywować do działania. 

20.02.2017 r. poniedziałek
Słońce delikatnie świeci, wiatr hula między drzewami, chyba chce odpędzić już tą zimę. Jesteśmy jak najbardziej za, chociaż naszym seniorom nawet taka pogoda nie przeszkadza by zacząć aktywnie kolejny tydzień. Uśmiech na twarzy i pozytywne nastawienie to podstawa każdych zajęć.
Z naszymi seniorami nawet poniedziałki mogą być udane. 

16.02.2017 r. czwartek
Dzisiejsze zajęcia z Nordic Walking w Żywieckim Parku Krajobrazowym miały swój niepowtarzalny charakter. Na urokliwych ścieżkach można było spotkać nie tylko uśmiechnięte SENIORKI, ale również polujące w blasku słońca wiewiórki. Cały spacer odbywał się w gwarze pogawędek i akompaniamentu ptaków. Czuć wiosnę w powietrzu, nasi aktywni SENIORZY są tego najlepszym dowodem. 

13.02.2017 r. poniedziałek
Nordic Walking ścieżkami Parku w Żywcu. Dołącz do nas, zapraszamy w poniedziałki i czwartki o 10:00 

09.02.2017 r. czwartek
Mroźny poranek, mroźny cały dzień, ale nawet taka pogoda nie wystraszy naszych uczestników projektu SENIOR/KA 2017r. Wystarczy ciepłe ubranie, kijki w dłoń i można ruszać w podróż po Żywieckim Parku Krajobrazowym. 
Seniorze, jeśli jeszcze nie spróbowałeś swoich sił, nie daj się przekonywać, dołącz do nas w poniedziałki i czwartki o 1000. 

07.02.2017 r. wtorek
Gimnastyka w sali Informacji Turystycznej. Kilka ćwiczeń i energii wystarczy na cały dzień, zapraszamy na kolejne zajęcia wszystkich chętnych seniorów w piątek.

06.02.2017 r. poniedziałek
Pogoda mglista, aura nieprzyjemna ale humory dopisują, w takim nastroju nasi SENIORZY spędzają poniedziałkowy dzień. Na początku kilka przysiadów, rozciągnięć i w drogę, alejkami Parku Żywieckiego. 

02.02.2017 r. czwartek
Dzisiaj w Żywieckim Parku Miejskim nasi Seniorzy odbyli zajęcia  NORDIC WALKING, które poprowadziła Agnieszka Pawlus z Fundacji K2. Pogoda dopisała, dzięki czemu uczestnicy mogli delektować się pięknymi krajobrazami oraz aktywnie spędzać przedpołudnie. Seniorzy zaczęli od chwili rozgrzewki a później już w drogę, podziwiać widoki. 

27.01.2017 r. piątek
Projekt SENIOR/KA 2017 trwa. Dzisiaj w Informacji Turystycznej w sali na poddaszu odbyła się gimnastyka prowadzona przez instruktorkę Ewelinę Cienkus z Fitness Club NOVA. 
Zapraszamy wszystkich seniorów do spróbowania swoich sił.

***

 

KALENDARIUM PROJEKTU "SENIOR/KA ŻYWIEC 2016"  

IX.-XII.2016

 NORDIC WALKING - PONIEDZIAŁEK, CZWARTEK (realizacja: Fundacja K2); terminy uzgadniane na bieżąco z prowadzącymi w zależności od warunków pogodowych

GIMNASTYKA - WTOREK 900 - 945; PIĄTEK 1000 - 1045 (w razie niepogody zajęcia odbywają się w Informacji Turystycznej, sala na poddaszu)

III-VII.2016

NORDIC WALKING - 900-1000, PONIEDZIAŁEK, CZWARTEK (współpraca z Fundacją K2);

GIMNASTYKA  - WTOREK 900-945  (współpraca z Fitness Club NOVA Ewelina Cienkus)

DIETETYKA - TERMINY UZGADNIANE INDYWIDUALNIE (tel. 33 861 47 01)

VADEMECUM SENIORA - pierwszy poniedziałek miesiąca, godz. 915 - 950, Informacja Turystyczna (współpraca z Komendą Powiatową Policji w Żywcu)

GDZIE: BOISKO SPORTOWE W PARKU MIEJSKIM W ŻYWCU

w razie niepogody - spotykamy się w Informacji Turystycznej, ul. Zamkowa 2

 

***

UWAGA!

VADEMECUM SENIORA z dnia 01.08.2016 r. zostaje odwołane.

Kolejne spotkanie odbędzie się 01.09.2016 r. 

21.07.2016, czwartek

 Po deszczowym tygodniu znów możemy się cieszyć razem z seniorami słonecznym czwartkiem. Dziś seniorzy poprawiają kondycję w pięknej aurze naszego parku. Frekwencja dopisała, pogoda również. Zapraszamy wszystkich obecnych oraz wszystkich niezdecydowanych na poniedziałek.  

05.07.2016, wtorek

Zmiany, zmiany! Na czas wakacji, z powodu wysokich temperatur w okolicach południowych, odwołujemy piątkowe zajecia z gimnastyki w Parku Miejskim. Od września zajęcia będą ponownie organizowane w rytmie: 2 x tyg.

04.07.2016, poniedziałek

Dietetyka i samoobrona - tym zajmowały się Seniorki i Seniorzy w poniedziałkowe przedpołudnie.

01.07.2016, piątek

Lipiec witamy aktywnie. Ćwiczymy w plenerze, walcząc z upałem. W przyszłym tygodniu czekamy na Ciebie.

30.06.2016, czwartek

od rana rozgrzewka przed wieczorem kibica. Zanim zaczniemy kibicować Naszym, nordic walking musi być. I bardzo dobra wiadomość: kontynuujemy zajęcia podczas wakacji - w lipcu i sierpniu spotykamy się 2 x w tygodniu. Trzeba być!

28.06.2016, wtorek

gimnastyka.... to może być wszędzie. Tym razem aura deszczowa, więc ćwiczymy w budynku. To znów świetna okazja, by utrwalic to, co można powtórzyć w domu. Zapraszamy!

27.06.2016, poniedziałek

UWAGA! ZMIANY, ZMIANY!!!! PROJEKT SENIOR/KA ZYWIEC 2016

poniedziałek, 4.07.2016

9:15 - 10:00 vademecum seniora (Informacja Turystyczna, Zamkowa 2)

10:00 - 12:00 pierwsza pomoc (Informacja Turystyczna, Zamkowa 2)

wtorek, 5.07.2016

9:00 - 9:45 gimnastyka w parku (bez zmian!)

środa, 6.07.2016

10:00  -12:00 pierwsza pomoc (Informacja Turystyczna, Zamkowa 2)

czwartek, 7.07.2016

9:00 - 10:00 nordic walking

piątek, 8.07.2016

11:15 - 12:00 gimnastyka w parku (bez zmian)

kontakt telefoniczny: MOSiR Żywiec 33 861 47 01

24.06.2016, piątek

Żywieccy seniorzy doskonale znają receptę na zdrowie i codzienne czerpanie radości z życia. Gimnastyka 60+, to najlepszy sposób na odkrycie źródła młodości i witalności. 

23.06.2016, czwartek

Skwar leje się z nieba a seniorzy jak zwykle w czwartkowe dopołudnie,  po krótkiej rozgrzewce wyruszają alejkami Żywieckiego Parku Krajobrazowego. 

21.06.2016, wtorek

Piękna pogoda i grupa seniorów w parku poprawiająca swoją kondycję, poprzez ćwiczenia wzmacniające zarówno mięśnie i kości.

20.06.2016, poniedziałek

Pod drzewami chłodniej - idealnie, by maszerować, i zadbać o swoje zdrowie. Nordic walking nadaje się do tego doskonale!

17.06.2016, piątek

Gimnastyka bez względu na aurę odbywa się punktualnie co do dnia i godziny. Gdy nie pada - widzimy się na boisku sportowym w Parku Miejskim w Żywcu. Gdy pada deszcz - w biurze Informacji Turystycznej przy ul. Zamkowej 2.

16.06.2016, czwartek

Kije w ruch! Nordic walking to oferta niebanalna - angażuje wszytskie w zasadzie partie ciała, a przy okazji to niezła forma kontaktów towarzyskich. W każdy poniedziałek i czwartek spotykamy się, pod czujnym okiem instruktorów z Fundacji K2: http://ice-24.eu/fundacja-k2/

14.06.2016, wtorek

Ćwiczenia mają to do siebie, ze najtrudniej zacząć :) Nie siedź w domu, skoro możesz skorzystać z nieodpłatnej oferty w świetnym miejscu i doskonałym towarzystwie.

13.06.2016, poniedziałek

Gupa stale się powiększa. Prawie 40 osób na zajęciach staje sie normą. Zapraszamy!

10.06.2016, piątek

czerwiec pełną gębą. Ciepło, zielono, świetne warunki do ćwiczeń na trawie. Więc ćwiczymy! Kto jeszcze nie spróbował, powinien koniecznie do nas dołączyć. Najlepiej w poniedziałek na zajęciach z nordic walking, lub we wtorek na gimnastyce. Jesteśmy oczywiście w Parku Miejskim w Żywcu na boisku sportowym.

09.06.2016, czwartek

to ostatni miesiąc zajęć z nordic walking. Róznice w kondycji uczestników widać gołym okiem: inne tempo, dłuższe trasy i satysfakcja. Zapraszamy!

07.06.2016, wtorek

Gimnastyka w parku. Zapraszamy miłośników ćwiczeń, tych, którzy chcą zadbać i formę i tych, którzy lubią piękne widoki. W każdy wtorek i piątek. W razie pytań prosimy o kontakt: 33 861 47 01.

06.06.2016, poniedziałek

Czerwiec. Widać go wszędzie - ciepło, słonce, i zieleń w Parku. A do tego ruch. Tak najlepiej rozpocząć tydzień. Zapraszamy! W każdy poniedziałek i czwartek startujemy o 10:00 z boiska w Parku Miejskim. Głowa do góry i maszeruj!

Dziś rano spotkaliśmy się w ramach VADEMECEUM SENIORA o godz. 915 z Moniką Chojnacką-Malec z Komendy Powiatowej Policji w Żywcu. O 1000 oczywiście Fundajca K2. Kolejne spotkanie już jutro: 900 GIMNASTYKA W PARKU! Zapraszamy!

03.06.2016, piątek

Ćwiczymy ręce. Można używać cieżarków, albo... butelek wody mineralnej. To ciekawe rozwiązania do powtórzenia w domu, na spacerze - w zasadzie wszędzie. Ćwiczyć może każdy. Zapraszamy!

Przypominamy również, że w poniedziałek spotkanie pt.  VADEMECUM SENIORA!!!!!

 01.06.2016, środa

Dzień Dziecka - świętujemy. Oczywiscie aktywnie, pomimo deszczu maszerujemy. Przypominamy, że od przyszłego tygodnia terminy ulegają zmianie: spotykamy się w poniedziałki i czwartki!!! Środy znikają z grafika. Ponadto w przyszłym tygodniu kolejne (2 już) spotkanie z cyklu: VADEMECUM SENIORA prowadzone we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Żywcu. Zapraszamy do Informacji Turystycznej w Żywcu w najbliższy poniedziałek (06.06.2016) godz. 915

 31.05.2016, wtorek

Świętujemy VIII Europejski Tydzień Sportu. Jak? Oczywiście aktywnie. Wczoraj nordic walking, dziś gimnastyka w parku. Oczywiscie nieodmienne zapraszamy!

30.05.2016, poniedziałek

Od marca w żywieckim Parku Miejskim MOSiR i Fundacja K2 realizują zajęcia z nordic walking w ramach projektu SENIOR/KA ŻYWIEC 2016. Cyklicznie ralizowane spotkania pozwalają na utrwalenie sportowo-rekreacyjnych nawyków, ale również poprawę kondycji fizycznej. Maszerujemy juz 3 miesiące. Kto jeszcze nie spróbował, niech żałuje. Ale nic staraconego - w każdej chwili można włączyć sie w działania grupy. Wystarczy tylko mieć checi, kije i wygodne buty.

27.05.2015, piątek

Upał. Dzieki wysokiej temperaturze nie ma obaw przed cwiczeniami na trawie. Drzewa zacieniają na tyle, że ćwiczy się doskonale. Zapraszamy! W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 33 861 47 01.

25.05.2015, środa

maszerujemy ponownie; nordic walking cwiczy ciało, a oczy cieszą piękne widoki w żywieckim parku. Czego trzeba więcej, by dobrze zacząć dzień? Zapraszamy!

24.05.2016, wtorek

coraz cieplej; ćwiczenia w pionie i w poziomie. Nie da się? Takie myślenie to błąd - oczywiście, ze się da. Trzeba tylko chcieć. Trenerka, p. Ewelina, pomaga, koryguje i wspiera. A to wszytsko na boisku sportowym, w cieniu drzew (jeśli ktoś woli słońce - też można), w Parku Miejskim. Zajęcia bezpłatne - szkoda nie spróbować!

23.05.2016, poniedziałek

Maszerujemy. Upał po raz pierwszy, czyli wreszcie wiosna. Park zaprasza - fauna i flora warta uwagi. Zapraszamy na zajęcia w każdy poniedziałek i środę, godzina 1000

20.05.2016, piątek

Słońce i odpowiednia temperatura  - to doskonałe połaczenie motywujące do ćwiczeń w plenerze. Zajecia gimnastyczne cieszą się coraz większą popularnością. Uczestników stopniowo przybywa.

18.05.2016, środa

zmiana terminu z czwartku na środę nie zmieniła liczebnosci grupy. Nadal jest nas sporo, a kondycja coraz lepsza. To już nie są spacery - to dynamiczne marsze. Zapraszamy!

17.05.2016, wtorek

Gimnastyka w Parku! Wtorkowe zajęcia znów pod dachem - dajemy radę. Ćwiczyć, jak widać, da się wszędzie. Trzeba tylko chcieć. Jak to robić? Dla wątpiących apelujemy: choć, spróbuj, zobaczysz, ze potrafisz. Najbliższe spotkanie w piątek o 1115.

16.05.2016, poniedziałek

Jeśli jest poniedziałek, to jesteśmy w parku. O 1000 startujemy z płyty boiska w Parku  -w każdy poniedziałek i środę. Nordic walking jest dla każdego - trzeba tylko chcieć.

13.05.2016, piątek

Padało. Po raz pierwszy od rozpoczęcia projektu SENIOR/KA ŻYWIEC 2016 padał podczas zajęć deszcz. I co? I nic - nie ma problemu. Zajecia odbyły się w pomieszczeniach Informacji Turystycznej. Trenerka Ewelina Cienkus zaproponowała doskonałą alternatywę: ćwiczenia które można wykorzystać podczas oglądania TV czy korzystania z komputera; doskonałe również w podróży. Zapraszamy na kolejne zajęcia. Koniecznie!

12.05.2016, czwartek

Kolejne zajęcia za nami. Podczas najbliższych 3 tygodni harmonogram ulega zmianie!!Zapraszamy. W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 33 861 47 01. 

10.05.2016, wtorek

Gimnastyka po raz drugi. Słońce i doskonałe otoczenie. Trzeba być! Zapraszamy!

09.05.2016, poniedziałek

Rano VADEMECUM SENIORA, czyli inauguracja spotkań z pracownicami Komendy Powiatowej Policji w Żywcu. Spotkanie pod hasłem: Razem bezpieczniej! dotyczyły tym razem zagadnienia: Jak zabezpieczyć swoje mieszkanie?

Tego samego dnia o 1000 Samoobrona to jest to! Pod czujnym okiem instruktorów z Fundacji K2 uczestniczki i uczestnicy projektu SENIOR/KA ZYWIEC 2016 zgłębiali tajniki bezpieczństwa osobistego. Więcej tutaj: http://www.mosir-zywiec.pl/cwiczenia-z-samoobrony-w-zywieckim-parku,1,609,akt.html

06.05.2016, piątek

pierwsze zajęcia z cylku GIMNASTYKA W PARKU prowadzone przez Ewelinę Cienkus za nami. Było świetnie! Zapraszamy na kolejne spotkanie już we wtorek.

W najblizszy poniedziałek natmiast:

930 - 950 VADEMECUM SENIORA, CIKT; prowadzenie: Powiatowa Komenda Policji

1000 - 1200 SAMOOBRONA, Boisko sportowe w Parku, prowadzenie: Fundacja K2

 05.05.2016, czwartek

po weekendzie majowym dziś znów wspólny marsz w parku. Jutro zapraszamy w to samo miejsce na gimnastykę. Z chętnymi spotka się Ewelina Cienkus. Czego można się spodziewać? Rozgrzewka + aerobic wzmacniający + pilates + rozciąganie. Proszę zabrać ze sobą karimatę (lub ręcznik/koc), wodę i dobre checi. Zapraszamy!

UWAGA!

OGŁOSZENIE: w poniedziałek (09.05) SAMOOBRONA! 1000 - 1200 Boisko Sportowe w Parku Miejskim w Żywcu.

 28.04.2016, czwartek

Nordic walking w parku trwa. Dziś pogoda mroźna, ale słoneczna. Po zajęciach spotkanie organizacyjne w sprawie zajeć gimnastycznych. Odwiedziła nas również dziennikarka Radio Eska Iza Janoszek - zatem słuchajcie nas w eterze!

UWAGA!

OGŁOSZENIE 1: gimnastyka w parku: startujemy 6 maja 2016, godz. 1115 Boisko Sportowe w Parku Miejskim (w razie niepogody: salka w Centrum Informacji Turystycznej)

OGŁOSZENIE 2: 2 maja 2016 zajęcia z nordic walking odwołane!!!

  25.04.2016, poniedziałek

Pogoda, jak zwykle, dopisała. To niezwykłe, ale od rozpoczęcia projektu deszcz ani razu nie przeszkodził w naszych porannych spotkaniach! 

Przypominamy o spotkaniu organizacyjnym w czwartek, 28.04, godz. 1115 w Centrum Informacji Turystycznej w oficynach zamku. Uzgadniamy szczegóły dotyczące gimnastyki w Parku. Spotykamy się po zajeciach z nordic walking.

 22.04.2016, piątek

Szanowni Państwo, zapraszamy na nowe zajęcia: tym razem GIMNASTYKA W PARKU! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższy czwartek o 1115 w Biurze Informacji Turystycznej. Zaczynamy w maju, a dokładnie 6.05.2016, godz. 1115 boisko sportowe w Parku Miejskim w Żywcu.  Szczegóły:

http://www.mosir-zywiec.pl/gimnastyka-w-parku-od-maja,1,586,akt.html

 21.04.2016, czwartek

Pogoda jak marzenie. Otoczenie - jeszcze lepsze. Trudno przejść obojetnie przez żywiedcki Park. Seniorki i Seniorzy świetnie łączą estetyczne potrzeby z pracą nad kondycją swojego organizmu. Tych, któzy jeszcze mają wątpliwości, czy warto - zapraszamy do obejrzenia fotogalerii na dole strony. Warto spróbować! Zapraszamy w najbliższy poniedziałek, oczywiście o 1000  - boisko sportowe w Parku Miejskim w Żywcu.

 19.04.2016, wtorek

Dziś wyjątkowo - zmiana terminu. Okazało sie to posunięciem doskonałym - poniedziałek był deszczowy, a we wtorek, czyli dziś, słonecznie! Tempa uczestnikom zajęć mogą pozazdroscić juniorzy. Zmagania z własnymi słabościami dają doskonałe efekty - coraz szybszy krok, energiczny marsz, a równocześnie konwersacje. Jest świetnie. Zapraszamy!

 14.04.2016, czwartek

Mimo pochmurnej pogody Seniorki i Seniorzy dziś znów aktywnie w Parku Miejskim. Dwie grupy - podzielone ze wzlgędu na zaawansowanie i siłę -  równolegle maszerują. Agnieszka Pawlus i Aleksander Pietryka z Fundacji K2 regulują tempo i wysiłek tak, aby uczestnicy spotkań w pełni, z zachowaniem bezpieczeństwa,  wykorzystywali siłę swojego organizmu. W przyszłym tygodniu - wyjątkowo - zapraszamy we wtorek. Kolejne dni bez zmian. Nie siedź w domu! Czekamy na Ciebie o 1000 na boisku sportowym w Parku Miejskim w Żywcu. 

11.04.2016, poniedziałek

Agata Chmielowska z Radio Eska odwiedziła dziś uczestników projektu SENIOR/KA ŻYWIEC 2016. O czym rozmawialiśmy? O zdrowiu, życiu i planach na kolejne zajecia. Słuchajcie nas na antenie RADIO ESKA! Zapraszamy!

 07.04.2016, czwartek

Przed zajęciami chwila rozmowy z dziennikarzem "Dziennika Zachodniego" Jakubem Marcjaszem - co powiedziały Uczestniczki zajęć? Przeczytamy w piątkowym dodatku do Dziennika Zachdniego - 15 kwietnia 2016. Zapraszamy do lektury! No i oczywiście na zajecia w poniedziałek.

 04.04.2016, poniedziałek

wreszcie Wiosna! A my budujemy formę - spacery coraz szybsze, kile prowadzone coraz lepiej. No i stale przybywają nowe osoby.

23.03.2016, środa

AKTYWNE POWITANIE WIOSNY!  23 marca w Parku Miejskim, wystartowaliśmy z boiska sportowego o godz. 1000. 

17.03.2016, czwartek

Zapachem wiosny i śpiewem ptaków Żywiecki Park kolejny raz  przywitał pełną energii grupę seniorów, którym aktywność fizyczna nie jest straszna.Tym razem trasa marszu zaprowadziła uczestników aż  pod  Grojec. Po zakończonym treningu odbyła się indywidualna konsultacja dietetyczna dotycząca zastosowania diety w konkretnej jednostce chorobowej.

14.03.2016, poniedziałek

kolejny tydzień zaczęliśmy wspólnie - aktywnie i sportowo. Obecność obowiazkowa. Proszę nie siedzieć w domu - trzeba dać szansę własnemu ciału, żeby poczuło się lepiej. Zapraszamy! Kolejne spotkanie: czwartek, jeszcze w Parku Miejskim, boisko sportowe, godz. 1000

10.03.2016, czwartek

maszerujemy w Parku Miejskim. Otoczenie bajeczne, wiosna się budzi. Kijki trzymamy w sposób właściwy. Po marszu warsztaty - każdy korygował własną piramidę żywieniową. Widzimy się w najblizszy poniedziałek, godz. 1000, tradycyjnie na Boisku w Parku MIejskim.

 07.03.2016, poniedziałek

nowy tydzień, nowe wyzwania. Rozgrzewka na boisku, i aktywny marsz po Parku Miejskim. Spotykamy się w czwartek - 10.03.2016, oczywiście o godz. 1000 na zajęciach ruchowych, a o 1115 w Informacji Turystycznej na warsztatach: Wiem, co jem. Moja własna piramida żywieniowa.

 03.03.2016, czwartek

pierwsze zajecia za nami! Był ruch, i była rozmowa o zdrowym życiu. Następne spotkanie w najbliższy poniedziałek (07.03), 1000, boisko w Parku Miejskim - zapraszamy!

02.03.2016, środa

Zaczynamy już jutro! Spotykamy się na boisku w Parku Miejskim w Żywcu, godz. 1000. Wygodny strój, kije do nordic walking i coś do picia - to wystarczy, aby aktywnie przygotować się do wiosny.

O godz. 1115 w Centrum Informacji Kulturalno-Turystycznej zapraszamy na spotkanie pt. Zdrowe odżywianie - to proste!  (informacje pod nr tel. 33 861 43 10)

29.02.2016, poniedziałek

Spotkanie organizacyjne; Super - jest ponad 50 osób chętnych!

***

PROJEKT SENIOR/KA ŻYWIEC 2016

 Charakterystyka: projekt adresowany do osób rekrutujących się z szeroko rozumianej grupy seniorów.

Działania pilotażowe: zajęcia rekreacyjne nordic walking + konsultacje w zakresie dietetyki

Termin: 01.03.2016 – 31.08.2016

Miejsce: Park Miejski w Żywcu + infrastruktura MOSiR w Żywcu oraz tereny rekreacyjne w mieście i okolicach.

Opis działania: Zajęcia zaplanowane są 2 w tygodniu, po 1 godzinie/dzień.

Czas: poniedziałek, czwartek, godz. 1000

Konsultacje z zakresu zdrowego odżywania i diety prowadzić będzie  p. pracownica MOSiR w Żywcu, posiadająca potwierdzone dokumentacją stosowne kwalifikacje, i legitymująca się stażem zawodowym w tym zakresie. 

Zajęcia rekreacyjne prowadzone będą przez wyspecjalizowaną w realizacji tego typu inicjatyw Fundację K2.

Koszt: zajęcia są nieodpłatne!

Koordynacja i promocja: Dział Organizacji Imprez, MOSiR w Żywcu

Informacja: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żywcu, tel. 33 861 47 01, www.mosir-zywiec.pl

< powrót do listy

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żywcu
ul. Zielona 7, 34-300 Żywiec

tel./fax (0-33) 861 47 01
e-mail: sekretariat@mosir-zywiec.pl

Rachunek bankowy:
PEKAO S.A. 56 1240 4142 1111 0000 4826 6037

© MOSiR Żywiec 2013
Projekt i wykonanie: